Czytasz dzięki

Moody’s podwyższył rating siły finansowej Kredyt Banku do D-, perspektywa stabilna

Internet Securities
opublikowano: 19-09-2005, 15:09

Agencja ratignowa Moody’s podwyższyła rating siły finansowej Kredyt Banku do D- z E+, a perspektywa jest stabilna, podał Moody’s w poniedziałkowym komunikacie. Rating dla depozytów pozostał bez zmian na poziomie A2/P-1 z perspektywą stabilną.

Agencja ratignowa Moody’s podwyższyła rating siły finansowej Kredyt Banku do D- z E+, a perspektywa jest stabilna, podał Moody’s w poniedziałkowym komunikacie. Rating dla depozytów pozostał bez zmian na poziomie A2/P-1 z perspektywą stabilną.

Moody’s podał, że podwyższenie ratingu odzwierciedla poprawę fundamentów finansowych banku od czasu znacznych strat wykazanych na koniec 2003 roku.Agencja podkreśla, że baza kosztów operacyjnych banku znacząco spadła i zmniejszyły się też znacznie koszty ryzyka w wyniku przeprowadzonego w 2004/2005 programu restrukturyzacji.

“Czynniki te znacznie przyczyniły się do rekordowych zysków w 2004 i w pierwszej połowie 2005 roku” – napisał Moody’s.

Agencja zaznacza też, że poprawił się również profil ryzyka banku, gdyż bank kontynuuje dywersyfikację działalności w kierunku detalu, a wskaźnik wypłacalności pozostaje wysoki.

Według Moody’s przestrzeń dla poprawy wydajności oraz jakości wskaźników jest nadal spora, a głównym wyzwaniem dla Kredyt Banku jest ponowne zwiększenie zysków.

Kredyt Bank, który w 85,53% należy do KBC Banku, poprawia teleinformatykę i wachlarz produktów, rozwija swoją sieć i powinien korzystać na bliskiej współpracy ze swoim głównym inwestorem – KBC.

Zadania stojące przed Kredyt Bankiem to brak skali i strategia, która w warunkach dużej konkurencji podobna jest do strategii innych polskich banków.

”Dalsza poprawa ratingu siły finansowej będzie zależała od silniejszej sieci, znacznej poprawy zysków, jakości aktywów oraz wydajności” – napisał Moody’s.

Aktywa grupy spadły w 2004 roku o 9,3% do 21,7 mld zł, a skonsolidowany zysk netto wyniósł 185,2 mln zł wobec 1,6 mld zł straty w 2003 roku.

W pierwszej połowie 2005 roku skonsolidowany zysk netto Kredyt Banku wzrósł o 391% do 233,2 mln zł, jednak aktywa nadal spadały i wyniosły 20,9 mld zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane