Moody’s: w 2023 roku PKB Niemiec, Włoch i Słowacji poniżej poziomu sprzed pandemii

Bloomberg, MD
opublikowano: 16-01-2023, 15:50
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Ekonomiści Moody’s Investors Service prognozują „umiarkowaną” recesję gospodarki strefy euro w tym roku, informuje Bloomberg.

- Działania wspierające na poziomie krajowym i Unii Europejskiej oraz słabnięcie zakłóceń globalnych łańcuchów dostaw złagodzą część efektów – napisał w informacji prasowej Heiko Peters, wiceprezes i starszy analityk w Moody’s. – Mimo to wciąż prognozujemy, że 60 proc. państw strefy euro będzie w recesji – dodał.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Moody’s spodziewa się, że w tym roku produkt krajowy brutto (PKB) Niemiec, Włoch i Słowacji spadnie poniżej poziomu sprzed pandemii. Bloomberg przypomina, że w ubiegłym tygodniu okazało się, że Niemcy uniknęły „o włos” spodziewanej recesji. Stanowisko Moody’s oznacza, że jego ekonomiści nie uważają, aby było to do utrzymania w dłuższej perspektywie.

Moody’s ostrzegł także, że jeśli w strefie euro nastąpi stagflacja, będzie miało to „poważne” konsekwencje kredytowe dla niektórych południowych państw europejskich.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane