MOP: branża lotnicza zlikwidowała 400 tys. miejsc pracy

Administrator
25-01-2002, 21:24

Największy kryzys w historii lotnictwa cywilnego, który był skutkiem zamachów terrorystycznych z 11 września ubiegłego roku, doprowadził do likwidacji 400 tys. miejsc pracy, poinformował PAP powołując się na raport Międzynarodowej Organizacji Pracy.

Największy kryzys w historii lotnictwa cywilnego, który był skutkiem zamachów terrorystycznych z 11 września ubiegłego roku, doprowadził do likwidacji 400 tys. miejsc pracy, poinformował PAP powołując się na raport Międzynarodowej Organizacji Pracy.

Gwałtowne pogorszenie koniunktury w branży spowodowało, że firmy zwalniały pracowników, nie przedłużały umów z już zatrudnionymi, wysyłały pracowników na wcześniejsze emerytury oraz nakłaniały personel do dobrowolnego odejścia. Część z firm skróciła czas pracy, zamroziła bądź obniżyła wynagrodzenia pracownikom.

Zdaniem Sally Paxton z Międzynarodowej Organizacji Pracy zastosowane środki mają charakter tymczasowy. Można się jednak spodziewać, że ich stosowanie potrwa do końca 2003 roku.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Administrator

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / MOP: branża lotnicza zlikwidowała 400 tys. miejsc pracy