MOP: Kobiety stanowią 40 proc. pracowników na świecie

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 08-03-2006, 10:25

Kobiety zajmują obecnie 40 proc. miejsc pracy na świecie - poinformował w środę dyrektor generalnyMiędzynarodowej Organizacji Pracy (MOP) Juan Somavia.

Kobiety zajmują obecnie 40 proc. miejsc pracy na świecie - poinformował w środę dyrektor generalnyMiędzynarodowej Organizacji Pracy (MOP) Juan Somavia.

    Somavia podkreślił z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet, że stale wzrasta oferta pracy dla kobiet, powoli zmniejszają się różnice w warunkach pracy ze względu na płeć, rośnie wykształcenie kobiet i ich aktywność w dziedzinie gospodarczej.

    Mimo to 60 proc. najbiedniejszych pracowników na świecie to kobiety. Zdaniem Somavii także "feminizacja biedy i dyskryminacja ze względu na płeć są zjawiskami codziennymi".

    "Mimo postępów, na całym świecie utrzymuje się nagminna nierówność w miejscu pracy" - podkreślił Somavia. Dodał, że nadal występują duże rozbieżności w zarobkach kobiet i mężczyzn oraz w dostępie obu płci do lepszych miejsc pracy.

    "Podnosząc wynagrodzenie kobiet i oferując im lepsze możliwości (pracy), pomagamy rodzinom wyjść z ubóstwa i stymulujemy postęp gospodarczy i społeczny" - przekonywał Somavia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane