Morawiecki: bezrobocie spadło dzięki uczciwej polityce podatkowej i rozwojowej

  • PAP
opublikowano: 13-07-2018, 20:09

Bezrobocie spadło dzięki uczciwej polityce podatkowej i rozwojowej - przekonywał w piątek w Olsztynie premier Mateusz Morawiecki. Jak dodał, tym się charakteryzuje polityka rządu, że chcemy, żeby "państwo się rozwijało, a nie zwijało".

"Rzeczywiście trzy, cztery razy więcej i szybciej inwestujemy niż nasi poprzednicy. Zaniedbania są gigantyczne, ale staramy się zwiększyć szanse na wykorzystanie walorów województwa, oczywiście turystycznych, ale także rodzącego się przemysłu" - powiedział premier. Wskazywał, że coraz częściej w specjalnej strefie ekonomicznej pojawiają się inwestycje np. w przemysł wodny, meblarski, drzewny.

"To, że tak spadło bezrobocie, to się nie stało z niczego. To się wzięło właśnie z tej naszej uczciwej polityki podatkowej, ale również z polityki rozwojowej, bo tym się charakteryzuje nasza polityka, że chcemy, żeby państwo się rozwijało, a nie żeby się zwijało" - podkreślił szef rządu.

Jak dodał, to nie jest niestety tylko figura retoryczna. "Jak inaczej określić zamknięcie połowy wszystkich posterunków policji w państwie polskim, jak nie zwijaniem się państwa polskiego?" - pytał. Zadeklarował, że obecny rząd będzie starał się, aby stróże prawa byli obecni także w mniejszych miejscowościach.

"Jak w pigułce miałbym scharakteryzować naszą politykę w wymiarze wewnętrznym, krajowym, narodowym i zewnętrznym, to powiedziałbym, że chcemy, żeby Polacy mieli bezpieczeństwo w trzech wymiarach: żeby odbudować bezpieczeństwo rodziny, bezpieczeństwo naszych miast i wsi, ulicy i bezpieczeństwo naszych granic, bezpieczeństwo zewnętrzne" - powiedział premier.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu