Morawiecki: chcemy odgrywać stabilizującą rolę w gospodarce europejskiej

PAP
opublikowano: 14-12-2017, 14:33
aktualizacja: 14-12-2017, 14:35

Bacznie obserwujemy to, co dzieje się w strefie euro; chcemy odgrywać stabilizującą rolę w gospodarce europejskiej, mówił w czwartek w Brukseli premier Mateusz Morawiecki.

Morawiecki na konferencji prasowej zwracał uwagę, że strefa euro cały czas przeżywa kryzys, który rozpoczął się 10 lat temu i "cały czas się przepoczwarza".

"My jesteśmy bardzo bacznym obserwatorem tego, co się dzieje w strefie euro, ponieważ chcielibyśmy, aby ona była w jak najlepszym kształcie od strony gospodarczej, stabilizacyjnej i instrumentarium finansowego, fiskalnego czy monetarnego" - mówił premier.

"Dlatego rozmawiamy i o Unii Bankowej, i o innych filarach strefy euro, jakim jest filar gwarantowanych depozytów lub jednolitego nadzoru. Wszystkie te tematy są na agendzie i my pokazujemy, że chcemy oczywiście odgrywać - tak jak do tej pory - stabilizującą w gospodarce europejskiej rolę w całym kształcie systemu finansowego, który jest niezwykle ważny dla polityki gospodarczej" - dodał.

Mateusz Morawiecki
fot. Krystian Maj/Forum
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane