Morawiecki: Fundusz Dróg Samorządowych ma zmienić obraz polskich powiatów i gmin

  • PAP
opublikowano: 07-05-2019, 12:57

Fundusz Dróg Samorządowych ma zmienić obraz polskich powiatów i gmin, szczególnie tych pozostających poza głównymi arteriami komunikacyjnymi, mówił we wtorek premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania z wojewodami w sprawie FDS.

Mateusz Morawiecki
Zobacz więcej

Mateusz Morawiecki fot. REUTERS/Eric Vidal/Forum

Premier powiedział, że Fundusz Dróg Samorządowych ma zmienić "obraz polskich powiatów, polskich gmin, zwłaszcza tych, które do tej pory były trochę na uboczu arterii komunikacyjnych i możliwości budżetowych".

Podkreślił, że jest to program finansowany z szeroko rozumianych środków państwowych, "z różnych jego szufladek".

"Jest to program, który będziemy realizować wspólnie z państwem, wojewodami, dla dobra samorządów. Jesteśmy tutaj, jak rozumiem, w bardzo bliskim kontakcie z samorządami. Samorządy sygnalizują nam główne swoje potrzeby, oczywiście według priorytetów. Dla porównania, ten Fundusz Dróg Samorządowych - sześciomiliardowy - przekracza kilkukrotnie, nawet można powiedzieć dziesięciokrotnie, średnioroczną wartość przeznaczoną na drogi lokalne z budżetu państwa w ośmiolatce poprzedzającej nasze rządy" - zaznaczył premier.

"Nasza dzisiejsza odprawa to również jest świadectwo wiarygodności, że przechodzimy od słów do czynów, od tego o czym dyskutowaliśmy jeszcze w zeszłym roku - pod koniec, do działań" - tłumaczył premier.

Wyjaśnił, że zdiagnozowano bardzo istotną potrzebę rozwojową - aby podłączyć, zgodnie z rządową filozofią rozwoju, wszystkie mniejsze miejscowości, tereny wiejskie - do głównych miast, gdzie łatwiej jest świadczyć usługi i sprzedawać towary; potrzebujemy dobrych połączeń komunikacyjnych.

"Przede wszystkim właśnie tych dróg powiatowych, dróg gminnych i tego dotyczy ten program" - podkreślił szef rządu.

65937540-8c2f-11e9-bc42-526af7764f64
Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy