Czytasz dzięki

Morawiecki: jesteśmy w stanie przebudować system społeczno-gospodarczy

  • PAP
opublikowano: 20-05-2018, 16:27
aktualizacja: 20-05-2018, 17:20

Tylko władza, która nie dzieli i patrzy na Polskę jako jedną wielką sprawę, podoła przebudowie systemu społeczno-gospodarczego, koniecznej w dobie gospodarki cyfrowej - mówił w sobotę w Gdańsku premier Mateusz Morawiecki. Jak dodał, "my taką ekipę stanowimy".

Podczas potkania z mieszkańcami Gdańska w historycznej sali BHP Morawiecki powiedział, że właśnie z Gdańska i z Wybrzeża wziął się wielki ruch Solidarności. "Filozofia, która mu przyświecała przy budowie systemu społecznego, jest obecna w programie Prawa i Sprawiedliwości, będzie naszą busolą w przebudowie systemu społeczno-gospodarczego w kolejnych dekadach" - oświadczył szef rządu.

Jak mówił, "ten ruch dzisiaj jest dla nas pewnym drogowskazem, nie tylko tego, w jaki sposób powinniśmy dbać o społeczeństwo i naród, ale w przebudowie systemu gospodarczego, która zbliża się milowymi krokami w dobie gospodarki cyfrowej, gdzie automatyka, automatyzacja, informatyzacja coraz bardziej zastępuje pracę rąk ludzkich".

Morawiecki podkreślał, że z tych zmian trzeba skorzystać "na rzecz człowieka, a nie tworzyć dla tego człowieka problemy". "Jesteśmy w stanie to zrobić, ale tylko taka władza, taki obóz polityczny, który nie dzieli na równych i równiejszych, który patrzy na Polskę jako jedną wielką sprawę, jedną wielką wartość, i my taką ekipę stanowimy" - oświadczył szef rządu.

Wspominając powstanie Solidarności, Morawiecki wymienił Annę Walentynowicz, Andrzeja Gwiazdę, Alinę Pieńkowską, Andrzeja Kołodzieja, ks. Hilarego Jastaka i - jak dodał - jeszcze "kilka osób, niektóre dziś po innej stronie sceny politycznej, wtedy odegrały na pewno bardzo pozytywną, wielką rolę w budowie ruchu Solidarności".

Mateusz Morawiecki
fot. Marek Wiśniewski
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane