Morawiecki: jutro prognoza na kolejne 2 tygodnie dotycząca obostrzeń

  • PAP
opublikowano: 04-02-2021, 12:10

W piątek przekażemy perspektywę na kolejne dwa tygodnie dot. kwestii obostrzeń związanych z pandemią - zapowiedział w czwartek w Kielcach premier Mateusz Morawiecki. Jak dodał, w związku z dużą liczbą zgonów w kraju i "szalejącą epidemią również wokół Polski", konieczna jest wytrwałość.

Premier był pytany na czwartkowej konferencji prasowej, kiedy zostanie ogłoszone luzowanie kolejnych obostrzeń i kogo ta decyzja obejmie. Szef rządu został także zapytany skąd duża liczba zgonów w kraju z powodu COVID-19, szczególnie w czwartek, i skąd, jego zdaniem, "trend rosnący" w tej kwestii.

Mateusz Morawiecki, fot. Marek Wiśniewski
Mateusz Morawiecki, fot. Marek Wiśniewski

"Jedno pytanie z drugim stoi do pewnego stopnia w sprzeczności. Właśnie dlatego, że patrzymy z ogromnym niepokojem na kwestię zgonów, dlatego zdając sobie sprawę z tego, że sytuacja jest trudna, musimy z ostrożnością podchodzić do zmian w katalogu różnych obostrzeń" - odpowiedział premier.

Poinformował, że rząd w piątek przekaże perspektywę na kolejne dwa tygodnie i szczegóły zostaną przedstawione tego dnia.

"Ale cały czas właśnie w związku z liczbą zgonów, sytuacją wokół Polski, szalejącą epidemią również wokół Polski, musimy być wytrwali, musimy wytrzymać do czasu kiedy szczepionka zacznie działać na odporność zbiorową" - zaznaczył szef rządu.

W czwartek Ministerstwo Zdrowia podało, że badania potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 6496 osób, a 444 chorych zmarło. Od marca, gdy zanotowano pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce, wykryto go u 1 533 511 osób, z których 38 344 zmarły.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane