Morawiecki o inwestycji JP Morgana

aktualizacja: 28-04-2017, 07:00

— Nikt chyba nie prowadzi jeszcze takich statystyk, ale Polska staje się jednym z największym w Europie, a może i w świecie beneficjentów decyzji podejmowanych przez dużych i uznanych globalnych inwestorów w związku z Brexitem – powiedział "Pulsowi Biznesu" wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki.

Wicepremier odniósł się do doniesień, według których największy amerykański bank, JP Morgan, jest coraz bliżej otwarcia centrum usług biznesowych w Warszawie. Oznaczałoby to pozyskanie ok. 2,5 tys. miejsc pracy. Wicepremier osobiście mocno zaangażował się w przekonanie inwestorów, że Polska jest dla nich najlepszym wyborem. Spotkał się z przedstawicielami amerykańskiego giganta osobiście, liczne spotkania odbywał także wiceminister Tadeusz Kościński.

MINISTER MATEMATYK:
Zobacz więcej

MINISTER MATEMATYK:

Wicepremier Mateusz Morawiecki mówił, że dzięki brexitowi do Polski może trafić nawet 30 tys. miejsc pracy. A w równaniu Brexit=PolIn podoba mu się najbardziej, że wygrywamy kompetencjami. Marek Wiśniewski

- W ostatnim czasie nie ma w zasadzie tygodnia bez informacji o przenoszeniu do Polski poważnych inwestycji z Wysp Brytyjskich. Jeszcze kilka lat temu eksportowaliśmy do Wielkiej Brytanii pracę Polaków, dziś to z Londynu eksportowana jest praca dla Polaków w Polsce – powiedział Morawiecki. - Te decyzje o przenoszeniu wysoko płatnych i specjalistycznych miejsc pracy przez znane marki światowe nie są oczywiście podejmowane na „chybił-trafił”. Cieszę się, że Strategia Odpowiedzialnego Rozwoju — taki swoisty azymut dla inwestorów — i nasze proinwestorskie podejście przekonuje coraz więcej renomowanych firm do otwierania lub poszerzania obecności w Polsce – dodał.

Wicepremier przypomniał, że przez ostatnie 12 miesięcy odbył wiele rozmów z potencjalnymi inwestorami, kilkakrotnie w Londynie, ale też w innych miejscach.

- To swoiste równanie:„Brexit=PolIn” cieszy nas tym bardziej, że koronnym argumentem przemawiającym do inwestorów już nie jest tania polska siła robocza, a ponadprzeciętne zdolności i kompetencje naszych rodaków — powiedział Morawiecki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Polityka / Morawiecki o inwestycji JP Morgana