Morawiecki: ograniczenia nie służą gospodarce

PAP
opublikowano: 02-10-2017, 12:34
aktualizacja: 02-10-2017, 12:35

Wszelkie ograniczenia np., w ramach pakietu mobilnego czy dyrektywy o pracownikach delegowanych, nie służą rozwojowi gospodarki – powiedział w poniedziałek w podwrocławskich Pietrzykowicach wicepremier Mateusz Morawiecki.

Minister rozwoju i finansów odwiedził w poniedziałek firmę spedycyjną Chomar, która ma swoją siedzibę w podwrocławskich Pietrzykowicach. „W transporcie pracuje w Polsce pond 200 tys. osób, to krwiobieg naszej, ale i europejskiej gospodarki” - mówił Morawiecki.

Dodał, że wizycie w firmie Chomar towarzyszyły rozmowy z przedstawicielami stowarzyszeń transportowych o problemach związanych z dyrektywą o pracownikach delegowanych.

„Dziś w Brukseli w kontekście przemysłu logistycznego proponowane są rozwiązania, które są bardzo niedobre dla konkurencyjności całego przemysłu europejskiego, a w szczególności państw Europy Środkowo-Wschodniej” - powiedział Morawiecki.

Wicepremier podkreślił, że Polska i kraje Grupy Wyszehradzkiej wskazują na nieścisłość w procesie legislacyjnym i we wdrożeniu pakietu mobilnego. „Chcemy doprowadzić do rozsądnego kompromisu, dłuższych okresów przejściowych; dyskutujemy na ten temat z kluczowymi krajami UE” - mówił Morawiecki.

Minister podkreślił, że dziś Polska jest obrońcą wolnego rynku europejskiego. „Wszelkie ograniczenia, tego typu jak działania w ramach pakietu mobilnego czy dyrektywy o pracownikach delegowanych, nie służą rozwojowi gospodarki” - powiedział.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu