Morawiecki: Polska chce wziąć udział w IV rewolucji przemysłowej

PAP
opublikowano: 13-11-2017, 12:47
aktualizacja: 13-11-2017, 12:52

Polska chce wziąć udział w IV rewolucji przemysłowej w AGD i szeroko rozumianym przemyśle meblarskim, powiedział wicepremier Mateusz Morawiecki w poniedziałek na konferencji prasowej prezentującej raport "Polska rewolucja w segmencie smart".

Mateusz Morawiecki
Zobacz więcej

Mateusz Morawiecki fot. Marek Wiśniewski

Dodał że "Polska jest na trzecim miejscu w Europie w branży AGD, która lokuje tutaj swoje nie tylko nowe zakłady produkcyjne, ale i centra badań i rozwoju. Rozwijamy swoje kompetencje w obszarze internetu rzeczy czyli trendu przyszłości, tego co w Unii Europejskiej jest już zauważone i na co jest kładziony ogromny nacisk czyli gospodarka współdzielenia, gospodarka cyfrowa, gospodarka w obiegu zamkniętym".

"Uważam, że pralka i lodówka zmieniły życie bardziej niż Internet przynajmniej do tej pory, bo w zupełnie inny sposób pozwoliły zarządzać swoim czasem zwłaszcza paniom (...)to co dzisiaj się dzieje, ta kolejna rewolucja AGD ma szanse pchnąć nas na nowe tory rozwojowe, ale też takim w życiu społecznym, zawodowym, kulturalnym i w życiu każdego gospodarstwa domowego" - powiedział wicepremier. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu