Morawiecki: rozmowa z Mosbacher m.in. o Nord Stream 2, obronności i kontaktach biznesowych

  • PAP
opublikowano: 04-10-2018, 17:00

Rozmowa z ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher dotyczyła wielu tematów, m.in. szkodliwego dla Europy Środkowej gazociągu Nord Stream 2, obronności, a także kontaktów biznesowych między oboma krajami - powiedział w czwartek w Nowym Jorku premier Mateusz Morawiecki.

Premier Mateusz Morawiecki, który przebywa z wizytą w USA, był pytany w czwartek w TVP Info o spotkanie z ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher. "To była rozmowa na bardzo wiele tematów, bardzo pozytywna rozmowa. Pani ambasador jest konkretna, ma tutaj bardzo wiele do powiedzenia i wiele znajomości w Nowym Jorku czy Waszyngtonie" - powiedział Morawiecki.

Dodał, że podczas spotkania poruszono m.in. temat gazociągu Nord Stream 2, budowanego wspólnie przez Niemcy i Rosję. Premier podkreślił, że projekt ten zagraża suwerenności Ukrainy oraz "w ewidentny sposób jest szkodliwy dla Europy Centralnej". Według niego, Amerykanie również to dostrzegają.

"Rozmawialiśmy także o sprawach wojskowych, czyli obecności żołnierzy amerykańskich (w Polsce). Podziękowałem pani ambasador za to, że jeszcze 3-4 lata temu było tylko 250-300 żołnierzy NATO, dziś jest to 4600 i ta liczba rośnie" - powiedział premier.

Ponadto - jak przekazał - poruszono też kwestię kontaktów biznesowych między Polską a USA. "Tutaj pani ambasador jest świetnie zorientowana i cieszę się, że chce przyciągać przedsiębiorców amerykańskich do Polski, ale też otwiera drzwi dla polskich przedsiębiorców, którzy chcą eksportować dobra i usługi na ziemię amerykańską" - dodał szef rządu.   

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu