Morawiecki: rząd nie planuje kupna akcji spółek od zagranicznych właścicieli

opublikowano: 01-02-2017, 21:37

Wicepremier Mateusz Morawiecki powiedział, że polski rząd nie planuje kupowania więcej akcji polskich spółek od ich zachodnich akcjonariuszy, ale będzie przyglądał się, czy nie pojawią się okazje na rynku i rozważy oferty, jeśli się pojawią, donosi Reuters.

Mateusz Morawiecki
Zobacz więcej

Mateusz Morawiecki fot. Marek Wiśniewski

Podczas wizyty w Brukseli wicepremier Morawiecki został zapytany, czy państwo, przez kontrolowane spółki, rozważa dalsze zakupy w sektorze bankowym lub możliwości inwestycji w sektorze mediów.

- Przyjrzymy się takim okazjom, które czasem pojawiają się na rynku. Nie będziemy jednak ich stymulować, ani nie będziemy próbowali tworzyć takich możliwości – powiedział Morawiecki cytowany przez Reutersa. 

Odnosząc się do transakcji kupna banków Pekao i BPH stwierdził, że były one możliwe dzięki kryzysowi, który zaczął się w 2008 roku. Morawiecki wyraził zadowolenie z „udomowienia” sektora bankowego, ale stwierdził iż nie ma scenariusza podobnych działań w innych sektorach.

- Jeśli będą oferty wówczas być może nasze spółki wezmą w tym udział. Byłbym szczęśliwy gdyby były całkowicie prywatne polskie firmy, z polskim kapitałem, które chciałyby wziąć udział w takich działaniach „udomowiających” - powiedział wicepremier.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu