Morawiecki: swoboda przepływu usług w UE nie jest realizowana tak, jak byśmy chcieli

PAP
opublikowano: 31-03-2017, 12:24
aktualizacja: 31-03-2017, 12:25

Mamy do czynienia z szeregiem różnych ograniczeń – uważa wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki, obecny na Forum Jednolitego Rynku 2016/2017.

Mateusz Morawiecki
Zobacz więcej

Mateusz Morawiecki Marek Wiśniewski

Morawiecki w piątek podczas spotkania z dziennikarzami zwrócił uwagę, że fundamentem UE są cztery swobody: przepływu usług, osób, towaru i kapitału. Jego zdaniem zasada swobody świadczenia usług nie jest realizowana w takim kształcie, w jakim byśmy sobie życzyli. Tymczasem jest ona bardzo ważna dla krajów, które przystąpiły do UE 13 lat temu.

"Nie chcielibyśmy, żeby to poszło w kierunku spirali protekcjonistycznej. Uważamy, że lepiej jest rozmawiać i wypracowywać kompromis, również we współpracy z Komisją Europejską i na forum Rady UE" – powiedział. Wyjaśnił, że na ten temat prowadzone są rozmowy (...), aby zmniejszać napięcia, aby jednolity rynek cały czas budować.

"Żeby nie było Europy dwóch prędkości, trzech prędkości; żeby była Europa jednej prędkości, która integruje się w najlepszym interesie wszystkich obywateli, w tym również w interesie obywateli, którzy (…) zarabiają przecież 2-3 razy mniej, niż ci w bogatych krajach europejskich" - powiedział Morawiecki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Polityka / Morawiecki: swoboda przepływu usług w UE nie jest realizowana tak, jak byśmy chcieli