Morawiecki: UE potrzebuje ambitnego budżetu

  • PAP
opublikowano: 16-05-2019, 17:24

UE potrzebuje ambitnego budżetu. Do tego potrzebna jest poprawa ściągalności podatków, walka z oszustwami VAT, ograniczenie luki w VAT i CIT na poziomie unijnym – mówił premier Mateusz Morawiecki na konferencji w Brukseli z okazji 15-lecia Polski w UE.

"Potrzebujemy ambitnego budżetu (UE - PAP) i Polska będzie to wspierała w przyszłych wieloletnich ramach finansowych tak, żeby obywatele UE nadal mieli poczucie, że Unia chroni ich i dba o nich. Wiemy, jak to osiągnąć. Poprzez poprawę ściągalności podatków, walkę z oszustwami VAT, ograniczenie luki w VAT i CIT na poziomie unijnym" – przekonywał polski premier podczas konferencji, która odbyła się w Stałym Przedstawicielstwie RP przy UE.

Dodał, że według szacunków, cytowanych przez wiele think-tanków, UE traci rocznie ok. 150 mld euro z powodu luki w podatku VAT i oszustw na tym podatku oraz kolejne 150 mld euro z powodu oszustw podatkowych, w szczególności w sferze podatku CIT i rajów podatkowych. Zaznaczył, że problemom tym UE musi zaradzić.

fa44e31e-90f7-11e9-bc42-526af7764f64
Poza scenariuszem
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE
Poza scenariuszem
autor: Marek Wierciszewski
Wysyłany co dwa tygodnie
Marek Wierciszewski
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy