Morawiecki: w przyszłym tygodniu podpisanie umowy koalicyjnej

PAP, DI
opublikowano: 23-11-2019, 10:02

W przyszłym tygodniu zostanie podpisana umowa koalicyjna Zjednoczonej Prawicy - zapowiedział w sobotę w RMF FM premier Mateusz Morawiecki. Zapewnił, że szczegóły umowy zostały już uzgodnione.

Szef rządu powiedział, że umowa koalicyjna jest już "bez jakichś istotnych punktów spornych, właściwie bez żadnych kwestii, które wymagałyby rozstrzygnięcia".

Nowa umowa koalicyjna jest negocjowana od dłuższego czasu, a jej podpisanie jest konieczne, gdyż poprzednia umowa wygasła 11 listopada br., wraz z końcem minionej kadencji parlamentu.

W piątek po południu odbyło się kolejne spotkanie w tej sprawie liderów Zjednoczonej Prawicy: prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, szefa Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobro oraz lidera Porozumienia Jarosława Gowina. W spotkaniu udział wziął również premier Mateusz Morawiecki.

"Była to bardzo dobra rozmowa, bardzo dobry proces negocjacji" - ocenił premier. "Zjednoczona Prawica, to taki trójmasztowiec z najwyższym masztem - Prawo i Sprawiedliwość, ale maszt pod nazwą Porozumienie i maszt pod nazwą Solidarna Polska wspiera ten trójmasztowiec" - mówił premier.

"To są bardzo ważne części naszego okrętu. Bardzo się cieszę, że rozmowy były takie pozytywne, konstruktywne, bardzo dobre rozmowy ze Zbigniewem Ziobro i z Jarosławem Gowinem" - dodał szef rządu.

Pytany czy umowa koalicyjna może zostać podpisana w poniedziałek odparł, że nie wiem czy będzie to już w poniedziałek, czy we wtorek, ale - jak dodał - "w przyszłym tygodniu to z pewnością".

Pytany co było najtrudniejszym elementem tej dyskusji odparł, że tego typu rozmowy lubią raczej ciszę, spokój i dyskrecję i nie ujawni ich szczegółów. "Mogę powiedzieć, że były prowadzone w bardzo dobrej atmosferze" - dodał Morawiecki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP, DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy