Morawiecki: większość gospodarek na świecie opiera swoje PKB na konsumpcji

  • PAP
opublikowano: 27-08-2018, 20:20

Większość gospodarek na świecie opiera większość swojego PKB na konsumpcji - powiedział premier Mateusz Morawiecki, pytany o zasadność takiego konstruowania budżetu państwa na 2019 r. To, że u nas konsumpcja jest na dobrym poziomie, świadczy o tym, że ludzie mają zaufanie do państwa - dodał.

"To, że u nas konsumpcja jest na dobrym poziomie, solidnie rośnie, świadczy o tym, że ludzie mają zaufanie do państwa, do stanu gospodarki i do perspektyw, do swoich miejsc pracy" - podkreślił Morawiecki w poniedziałek w rozmowie w Polsat News.

Pytany o inwestycje i spadek stopy inwestycji do najniższego poziomu od 20 lat (w 2017 do 17,7 proc. w relacji do PKB) zauważył, że "koło zamachowe w postaci inwestycji ruszyło z kopyta". "Wzrost inwestycji o 13,7 proc. rdr to jest bardzo dobry wynik" - podkreślił. "Inwestycje rosną (...) dziś to najwyższy wzrost w Unii Europejskiej. Warto to docenić, pochwalić" - powiedział premier.

Premier powiedział, że "woli tak prowadzić gospodarkę, aby bezrobocie było 3,5 proc.". "Bezrobocie jest obecnie najniższe w historii III RP".

Pytał, gdzie byli krytycy obecnego rządu, "kilka lat temu, gdy bezrobocie było 15-20 proc.". "Dzisiaj bezrobocie jest czwarte najniższe w Unii Europejskiej" - dodał szef rządu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu