Morawiecki: wierzę, że sukces z 2017 r. uda się powtórzyć

  • PAP
opublikowano: 27-02-2018, 17:08
aktualizacja: 27-02-2018, 17:10

Wierzę, że sukces z 2017 r., kiedy w Polsce utworzono ponad połowę wszystkich miejsc pracy w przemyśle Unii Europejskiej, uda się powtórzyć - mówił we wtorek w Poznaniu premier Mateusz Morawiecki.

Mateusz Morawiecki
Zobacz więcej

Mateusz Morawiecki fot. Marek Wiśniewski

Premier powiedział we wtorek w Poznaniu podczas konferencji prasowej w Fabryce Pojazdów Szynowych H. Cegielski, że wierzy, iż z takiego zakładu jak ten, który miał okazję zwiedzić we wtorek, wyjdzie kolejny impuls rozwojowy, reindustrializacji i rozwoju przemysłowego.

Podkreślił przy tym, że wierzy, iż "ten wielki sukces, który w 2017 r. mieliśmy (...) będziemy mogli powtórzyć". Wyjaśnił, że przyjęta w ubiegłym roku Strategia Odpowiedzialnego Rozwoju przełożyła się na miejsca pracy, bowiem ponad połowa wszystkich miejsc pracy w przemyśle w Unii Europejskiej została utworzona w Polsce.

Premier pogratulował pracownikom Cegielskiego i wyraził nadzieję, że to "dopiero kolejny początek wspaniałej historii w najbliższych latach i najbliższych dekadach".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Morawiecki: wierzę, że sukces z 2017 r. uda się powtórzyć