Morawiecki: wiosną pokażemy arenę treningową dla gamingu

  • PAP
opublikowano: 12-10-2018, 14:31

Wiosną pokażemy arenę treningową dla gamingu, która będzie oferować olbrzymie moce obliczeniowe i będzie miejscem tworzenia nowych rozwiązań - zapowiedział w piątek w Poznaniu premier Mateusz Morawiecki.

Zobacz więcej

Premier Mateusz Morawiecki

Fot. Krystian Maj/FORUM

Premier odwiedził w piątek w Poznaniu największe targi gier komputerowych i rozrywki multimedialnej w Europie Środkowo-Wschodniej - Poznań Game Arena (PGA).

Zaznaczył, że był na stoiskach, które pokazywały, że Polska jest liderem Trójmorza także w gamingu.

"Zbudujemy takie centrum, taką arenę treningową, game square, takie wielkie miejsce (...). Ta arena treningowa, którą szykujemy i którą wiosną pokażemy, jak ona będzie wspaniałym miejscem dla tworzenia nowych rozwiązań gamingowych. Będzie zawierała ogromne moce obliczeniowe, żeby wspierać" - poinformował premier.

"Wiadomo, że oczywiście te współczesne gry potrzebują bardzo dużej przepustowości, potrzebują bardzo dużych mocy obliczeniowych. Big data, machine learning, sztuczna inteligencja - to są kierunki, w których idziemy" - powiedział.

Dodał, że dlatego kilka dni temu Uniwersytet Medyczny w Białymstoku otrzymał grant na centrum badań nad wykorzystaniem sztucznej inteligencji w medycynie. "A tutaj sztuczna inteligencja i wszystkie nasze rozwiązania informatyczne w służbie gamingu, ale tak naprawdę w służbie gospodarki polskiej. Te rozwiązania wkrótce pokażemy i będą to bardzo atrakcyjne rozwiązania dla mniejszych, większych firm, całej branży gamingowej" - podkreślił szef rządu.

Morawiecki wyjaśnił, że będzie to "takie miejsce gdzie się gra, toczy się gry". Zaznaczył, że dotychczas takie miejsce kojarzyło się z kasynem, gdzie zazwyczaj wygrywa jego właściciel. "W naszym, tym wielkim projekcie, czyli w tej arenie treningowej, w tym game square wszyscy mają wygrywać - i małe firmy i większe i całe społeczeństwo polskie i polska kultura i polska gospodarka" - zaznaczył.

Podziękował wszystkim, którzy się angażują w promocję polskich branż kreatywnych, "bo to jest zwycięstwo dla całej gospodarki polskiej i całej Polski".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu