Morgan Creek Capital: akcje mogą stanieć o 40-50 proc. zanim osiągną fair value

opublikowano: 12-10-2018, 07:04

Inwestorzy powinni być gotowi na znaczącą korektę rynku, a także recesję w USA w pierwszej połowie 2019 roku, twierdzi Mark Yusko, założyciel i szef inwestycji w Morgan Creek Capital.

Yusko uważa, że fair value akcji może być o 40-50 proc. poniżej obecnej wyceny. Podkreśla, że nie oznacza to iż rynek musi spaść tak mocno.

Zobacz więcej

youtube.com

- Jeśli stopy procentowe będą nadal normalizowane, jeśli płynność będzie spadać i jeśli zyski pójdą tam, gdzie myślę, że pójdą, czyli w dół, uważam, że wówczas będziemy mieli znaczącą korektę – powiedział szef inwestycji Morgan Creek Capital w CNBC. – To dostosowanie po przewartościowaniu będzie przez pewien czas bolesne – dodał.

Yusko przewiduje także recesję w USA w pierwszym lub drugim kwartale przyszłego roku. Podkreśla, że „dzieje się tak jak w 2000, 2001 i 2002 roku. Pod koniec 2000 roku rynek akcji zaczął spadać, rok później doszło w USA do recesji, a w 2002 roku nastąpiło duże załamanie na amerykańskim rynku akcji.

Yusko nie zgadza się z opiniami, że amerykańska gospodarka jest obecnie bardzo mocna.

- Mieliśmy jeden dobry kwartał. Od sześciu lat mieliśmy wzrost poniżej 2 proc. – powiedział.

Zwrócił uwagę, że najnowsze prognozy sygnalizują niższe tempo wzrostu w trzecim kwartale i jego dalszy spadek w czwartym.  

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu