Morgan Stanley: druga połowa roku gorsza dla aktywów USA

opublikowano: 13-05-2019, 11:01

Początek roku był dobry dla amerykańskich aktywów, ale jego druga połowa może już taka nie być, przekonuje Morgan Stanley.

Stratedzy banku uważają, że rynki uwzględniły w cenach optymistyczny scenariusz solidnego, ale nie generującego wyższej inflacji wzrostu gospodarczego w USA. Dotychczas był on realizowany, ale to się zmieni. Morgan Stanley przedstawił trzy argumenty: dotychczasowe doskonałe warunki dobiegają końca, maleje różnica między tempem wzrostu USA i resztą świata, zamyka się luka między cenami i fundamentami. W swoim raporcie bank namawia inwestorów, aby byli bardziej „defensywni” i zwiększyli preferencję na ryzyko uwzględniającą koniec dobrego okresu w USA.

Amerykańskie rynki akcji rosły mocniej niż pozostałe w tym roku. Wartość S&P500 poszła w górę o 15 proc. wobec 12 proc. MSCI All-Country World Index. Rentowność obligacji 10-letnich USA spadła o ok. 25 pkt. bazowych, a Bloomberg Dollar Spot Index rośnie o 0,4 proc. pomimo zmiany postawy Fed na gołębią.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

USA