Morgan Stanley: F-150 więcej wart niż cały Ford

opublikowano: 14-03-2018, 13:59
aktualizacja: 14-03-2018, 14:00

Ford jest mniej wart niż kultowy model jego pickupa, twierdzi analityk Morgan Stanley.

Morgan Stanley podwyższył rekomendację dla akcji Forda z „niedoważaj” do „przeważaj”. Taki skok od razu o dwa poziomy jest dość rzadki. Adam Jonas, analityk amerykańskiego banku inwestycyjnego przekonuje jednak, że Ford będzie poprawiał wyniki dzięki rosnącym wydatkom na budownictwo i infrastrukturę.

Zobacz więcej

Ford F-150 (fot. ford.com)

- Wypadnięcie z łask Forda spowodowało, że jego wycena spadła do poziomu gdzie wartość samego modelu F-150 może wynosić nawet 150 proc. wartości całego przedsiębiorstwa – napisał w raporcie Jonas. 

Zwrócił uwagę, że pickupy to główna „dźwignia” Forda, która może mocno zwiększyć jego wartość w związku z planowanymi inwestycjami w infrastrukturę w USA. Zwrócił uwagę, że około jedna trzecia popytu na kultowy model F-150 pochodzi od nabywców działających w budownictwie niemieszkaniowym. Wyliczył, że każdy wzrost sprzedaży działu pickupów Forda o 5 pkt. procentowych oznacza wzrost zysków spółki o 10 pkt. procentowych.

Jonas podwyższył cenę docelową akcji Forda z 10 USD do 15 USD. To 39 proc. więcej niż wynosi obecny kurs spółki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś. cnbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu