Czytasz dzięki

Morgan Stanley radzi kupować waluty gospodarek wschodzących

opublikowano: 25-06-2019, 16:25

Analitycy Morgan Stanley uważają, że jest rynek niedźwiedzia na dolarze amerykańskim, co oznacza iż waluty gospodarek wschodzących będą dobrą inwestycją w tym roku pomimo perspektywy hamowania globalnej gospodarki.

- Jesteśmy bykami – napisał w raporcie zespół analityków banku. - Waluty gospodarek wschodzących pozostały w tyle, ale w związku z rosnącym przekonaniem, że dolar będzie słabł, uważamy iż doganianie już się zaczęło – dodał.

Indeks walut gospodarek wschodzących jest już najwyżej od kwietnia. To skutek sygnałów zapowiadających luzowanie polityki monetarnej przez banki centralne największych gospodarek, wywołujących większy popyt na aktywa o większym ryzyku.

W Europie i na Bliskim Wschodzie faworytem Morgan Stanley jest rosyjski rubel, najlepiej notowana w tym roku waluta gospodarek wschodzących. Bank otworzył także długie pozycje na koszyku walut południowoamerykańskich, a także stawia na dalsze umocnienie indyjskiej rupii.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane