Morgan Stanley: rośnie ryzyko kapitulacji na rynkach akcji

Bloomberg, MD
opublikowano: 19-09-2022, 15:23
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Stratedzy banku Morgan Stanley uważają, że rośnie ryzyko kapitulacji na rynkach akcji, bo fundusze hedgingowe makro uwzględniają w cenach bardziej ekstremalny scenariusz globalnej wyprzedaży, informuje Bloomberg.

Globalni makro inwestorzy oczekują dyslokacji rynkowych, utrzymując „pozycje netto na spadek cen akcji i zakładając taktyczne ryzyko osiągnięcia przez końcową stopę procentową w USA i rentowność obligacji 10-letnich USA odpowiednio ponad 5 proc. i 4 proc.”, głosi raport Morgan Stanley.

– Przeważenie gotówki to najlepszy sposób zabezpieczenia się – uważają jego stratedzy.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Z wyliczeń banku wynika, że fundusze zakładają spadek rynków akcji w Azji, USA i gospodarkach wschodzących o 5-6 proc. poniżej obecnego poziomu. Wynika z tego, że MSCI Emerging Market Index spadnie do 890 pkt., a S&P500 do tegorocznego minimum wynoszącego 3600 pkt., wskazują stratedzy Morgan Stanley.

„Niedźwiedzie” nastawienie na rynkach rośnie od publikacji danych o inflacji w USA w sierpniu. Stratedzy ostrzegają, że może stać się ekstremalne w bliskim terminie, bo ze względu na spadki zostały zamknięte krótkie pozycje, a zmienność pozostaje mocno poniżej poziomu widzianego w momentach skrajnego strachu na rynkach.

Morgan Stanley radzi inwestorom utrzymanie defensywnej pozycji dopóki nie nastąpi kapitulacja. W przypadku przeceny proponuje kupować akcje spółek wzrostowych wysokiej jakości.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane