Morgan Stanley: S&P500 gotowy dołączyć do rynku niedźwiedzia

Bloomberg. MD
opublikowano: 25-04-2022, 14:03

Michael J. Wilson, strateg Morgan Stanley ostrzega przed dużym spadkiem S&P500 w sytuacji kiedy inwestorzy nie znajdują „bezpiecznych przystani”, a rośnie strach przed recesją i agresywnym zacieśnianiem polityki monetarnej przez Fed, pisze Bloomberg.

- W sytuacji kiedy „defensywne” segmenty rynku akcji są już drogie i oferują niewielką możliwość wzrostu S&P500 wydaje się gotowy dołączyć do rynku niedźwiedzia – napisał Wilson w poniedziałkowym raporcie. – Rynek jest tak wyczyszczony w tym momencie, że nie wiadomo gdzie nastąpi następna rotacja. Według naszego doświadczenia, kiedy tak się dzieje oznacza to zwykle, że cały indeks mocno idzie w dół przy niemal wszystkich akcjach taniejących jednocześnie – dodał.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Bloomberg przypomina, że S&P500 kończył piątkową sesję najniżej od połowy marca i o 11 proc. poniżej ostatniego szczytu, co oznacza powrót technicznej korekty indeksu.

Stratedzy Morgan Stanley ostrzegają, że choć „defensywne” segmenty rynku akcji dały dobre wyniki w listopadzie, to obecnie już tak raczej nie będzie z powodu wysokich wycen. Są jednak wyjątki.

- W miarę jak gospodarka USA przesuwa się w późną fazę cyklu i tempo wzrostu PKB/zysków słabnie uważamy, że właściwości defensywne segmentów farmaceutycznego i biotechnologicznego mogą jednak przeważyć nad obawami dotyczącymi polityki monetarnej i możemy tam zobaczyć względnie lepsze wyniki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane