Czytasz dzięki

Morgan Stanley wciąż najbardziej dochodowym bankiem inwestycyjnym w Japonii

opublikowano: 28-08-2019, 09:39

Rosnący popyt Japończyków na zagraniczne obligacje spowodował, że Morgan Stanley utrzymał pozycję najbardziej dochodowego banku inwestycyjnego działającego w Kraju Kwitnącej Wiśni.

Zysk netto Morgan Stanley MUFG Securities Co. wzrósł o 8 proc. do 21,3 mld JPY (201 mln USD) w roku zakończonym w marcu. Był największy spośród 10 dużych globalnych banków, które składają roczne raporty finansowe w Japonii. Dochody z handlu joint venture Morgan Stanley i Mitsubishi UFJ Financial Group spadły o 32 proc. do 7,6 mld JPY. Zostało to skompensowane przez inne czynniki, w tym pobierane opłaty związane ze sprzedażą obligacji i instrumentów ustrukturyzowanych, które wzrosły o 22 proc. do 37,5 mld JPY.

- Pozostajemy optymistami co do możliwości biznesowych w Japonii, gdzie trwająca reforma nadzoru właścicielskiego w spółkach i seria działań dotyczących problemów demograficznych kraju prawdopodobnie zwiększą wydajność firm w długim terminie – powiedział Alberto Tamura, prezes Morgan Stanley MUFG Securities.

036950dd-4556-4e30-aabc-314ab0b280bd
Frankowicze kontra banki
Informacje dla zadłużonych we franku szwajcarskim. Rozstrzygnięcia z sal sądowych, opinie prawników, bankierów i zainteresowanych problemem
ZAPISZ MNIE
Frankowicze kontra banki
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany co dwa tygodnie
Kamil Zatoński
Informacje dla zadłużonych we franku szwajcarskim. Rozstrzygnięcia z sal sądowych, opinie prawników, bankierów i zainteresowanych problemem
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane