Mostostal Export idzie ku 2,5 zł

Dariusz Karolak
opublikowano: 24-12-2001, 00:00

Mostostal Exp. po raz drugi dotarł do wsparcia 2,5 zł odpowiadającego 8,5-letniemu minimum. Tym co wyróżnia MEX jest występowanie dziwnych transakcji na fixingu zamykającym. Dwukrotnie w ubiegłym tygodniu komuś dysponującemu większymi pakietami zależało na niskim zamknięciu, a raz na wysokim (skok o 10 proc.). Każdorazowo przez całą sesję wymiana odbywała się spokojnie i nie było przymusu by sprzedawać lub kupować właśnie na końcu. Prawdopodobnie chodzi o rywalizację pomiędzy OFE. Ponieważ cała sprawa ma sens do końca roku (zostały 3 sesje), pora przyjrzeć się MEX nieco dokładniej. DI+ dotarł do 4-miesięcznej rosnącej linii wsparcia.

Tygodniowy stochastic sygnalizuje ekstremalne wyprzedanie, które historycznie zawsze zapowiadało bliskie odbicie. Rozpoczęta 4 XII jest równa 0,618 fali utworzonej pomiędzy 20 a 30 XI. Warto zauważyć wezwanie na Delię, które może oznaczać początek zmian skostniałej i nie przystającej do rzeczywistości struktury funkcjonowania holdingu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dariusz Karolak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy