Mostostal Export kontratakuje

Dariusz Karolak
16-09-2002, 00:00

Okazał się jedną z niewielu spółek, które bez większych sensacji przeżyły zawirowania ubiegłego tygodnia. Od dna sprzed 1,5 miesiąca kurs urósł o 100 proc. Nie sposób nazwać tego inaczej niż hossą. O wysokim prawdopodobieństwie kontynuacji korzystnej tendencji świadczą utrzymujące się wysokie obroty, 5-falowa struktura fali wzrostowej, poruszanie się cen tuż pod górną krawędzią uciekającej na północ górnej krawędzi wstęgi tygodniowej oraz powrót do górnej połowy wstęgi tygodniowej, co bykom nie udało się od pół roku. Wzrost jest potwierdzany analizą wskaźnikową. W silnych trendach wzrostowych znajdują się dzienne i tygodniowe oscylatory. Tygodniowy stochastic wdarł się do strefy wykupienia, co na przestrzeni ostatnich 3 lat wydarzyło się 4-krotnie i zawsze zapowiadało przynajmniej kilkunastoprocentowy wzrost w ciągu następujących 4 tygodni.

Szczęśliwie dla akcjonariuszy MSX gaśnie dodatnia korelacja z MSZ. Ewentualne korekty nie powinny okazać się głębsze niż tygodniowa średnia VAMA10, 1,28. Opór znajduje się przy 1,7.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dariusz Karolak

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Mostostal Export kontratakuje