Mostostal Export nadal drożeje

Sebastian Gawłowski
opublikowano: 28-12-2000, 00:00

Mostostal Export nadal drożeje

Mostostal Export, mimo że należy do niepopularnej branży budowlanej, regularnie wzmacnia wycenę. Podczas gdy jego imiennicy plasują się w trendzie spadkowym, cena ME znajduje się w długoterminowym kanale wzrostowym.

Cena walorów ME rośnie od końca maja. Od rocznego dna walory odbiły się już o 40 proc. Wraz ze spółką matką rosną walory podmiotów zależnych notowanych na giełdzie. KPBP-Bick i lubliński Instal wzmacniają swoją wycenę dzięki informacjom o możliwym połączeniu z firmą dominującą.

Niedawno spółka podała informację, że rozważa pozyskanie inwestora z branży deweloperskiej. Koncentrując się na tym segmencie, holding musi zrezygnować z aktywów nie związanych z podstawową działalnością. Grupa kapitałowa ME jest bardzo zróżnicowana. Należy do niej między innymi giełdowe towarzystwo ubezpieczeniowe Compensa, którego posiadany pakiet akcji spółka odsprzeda w wezwaniu ogłoszonym przez Hamburg-Mannheimer. Zysk brutto na tej transakcji jest szacowany na 13 mln zł. Sprzedaż przynoszącego straty towarzystwa ubezpieczeniowego pozwoli poprawić rezultaty finansowe całej grupy. Środki z tej transakcji i rozwiązanie rezerw z tytułu posiadania pakietu walorów Compensy pozwolą firmie w przyszłym roku przeznaczyć około 70 mln zł na działalność deweloperską. W przyszłym roku prognozowana wartość realizowanych projektów szacowana jest na 1 mld zł.

Kondycja finansowa zarówno spółki matki, jak i całej grupy kapitałowej regularnie się poprawia. Firma nie powinna mieć problemów z wykonaniem tegorocznej prognozy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sebastian Gawłowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Mostostal Export nadal drożeje