Mostostal Export zdobył kontrakt wart 8 mln zł

Marek Knitter
opublikowano: 07-08-2001, 00:00

Mostostal Export zdobył kontrakt wart 8 mln zł

Spółka Mostostal Export wybuduje na Mokotowie salę gimnastyczną i garaże podziemne. Wartość inwestycji oszacowana została na 8 mln zł. Pod koniec sierpnia zostanie zakończony rozruch technologiczny największej w Polsce oczyszczalni ścieków w Bydgoszczy, którą warszawska spółka postawiła kosztem blisko 200 mln zł.

W przetargu rozpisanym przez gminę Mokotów, Mostostal Export został wybrany na głównego wykonawcę sali gimnastycznej i garaży podziemnych. Obiekty zostaną wybudowane na Mokotowie niedaleko Dworca Południowego. Wartość inwestycji, na którą środki finansowe ma przekazać zarząd Mokotowa, oszacowana została na prawie 8 mln zł. Planowana sala gimnastyczna ma stanąć w środku istniejącej zabudowy miejskiej Mokotowa.

— Prace rozpoczniemy jeszcze w sierpniu tego roku i zamierzamy je zakończyć w przyszłym roku — mówi Andrzej Dobrucki, wiceprezes zarządu Mostostal Export.

Oprócz sali gimnastycznej o dużym przeszkleniu, która zostanie połączona z pobliską szkołą oraz dwu garaży podziemnych, powstanie także siłownia.

Rozruch zakończony

Tymczasem obecnie trwa rozruch technologiczny oczyszczalni ścieków w Bydgoszczy, której wykonawcą była warszawska spółka.

— Jest to największa oczyszczalnia ścieków w Polsce i druga w Europie. Wartość tej inwestycji sięgnęła blisko 200 mln zł — dodaje Andrzej Dobrucki.

Niepewna przyszłość

ME bierze obecnie udział w kilku przetargach na wybudowanie oczyszczalni ścieków. Jednak zdaniem przedstawiciela spółki sytuacja gospodarcza kraju sprawia, że trudno jest oszacować obecnie, ile z tych projektów ma szansę na realizację. Zwłaszcza że programy pomocowe oferowane samorządom lokalnym przez Unię Europejską, m.in. ISPA, trafiają przede wszystkim do województw położonych na zachód od linii Wisły.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Knitter

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Mostostal Export zdobył kontrakt wart 8 mln zł