Mostostal jeszcze urośnie

ANP
opublikowano: 02-03-2010, 00:00

Przychody

Przychody

na poziomie 2009 r. spółka

ma zagwarantowane.

Ale walczy o kolejne

kontrakty.

Mostostal Warszawa, specjalizujący się w m.in. w budownictwie ogólnym, przemysłowym i inżynieryjnym, ma powody do zadowolenia. W ubiegłym roku wypracował 22-procentowy wzrost skonsolidowanych przychodów, do 2,70 mld zł. Zysk netto grupy zwiększył się do 120,33 mln zł z 81,11 mln zł rok wcześniej.

— Jestem bardzo zadowolony z wyników. Zakończyliśmy w 2009 r. wiele obłożonych rezerwami kontraktów, które rozpoczynaliśmy rok wcześniej. Opierając się na obecnym portfelu zleceń można spodziewać się, że 2010 r. będzie kolejnym z tendencją wzrostową — mówi Jarosław Popiołek, prezes Mostostalu Warszawa.

Przychody na poziomie z 2009 r. są już zagwarantowane.

— A będzie lepiej, gdy pozyskamy kolejne zlecenia. Ten rok jest dla nas dobrym prognostykiem — zapewnia Jarosław Popiołek.

W trakcie wczorajszej sesji spółka pochwaliła się najnowszą zdobyczą. Jej spółka zależna Wrobis jako lider konsorcjum zawarła z gminą Brzeg umowę na 29,53 mln zł brutto na budowę centrum sportowo-rekreacyjnego. Prace potrwają osiem miesięcy.

W samym czwartym kwartale minionego roku Mostostal Warszawa miał 43,73 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypadającego na akcjonariuszy jednostki dominującej (wzrost o 283 proc. r./r.). Skonsolidowane przychody sięgnęły 756,68 mln zł (+8,84 proc. r./r.). Po publikacji wyników akcje lekko drożały. Dzień zakończyły na poziomie 69 zł (+3 proc.).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy