Mostostal Siedl <MOSD.WA> Uchwała Zarządu o zamiarze połączenia z Polimex - Cekopem S.A.

Softbank S.A.
opublikowano: 07-02-2003, 16:32

UCHWAŁA ZARZĄDU O ZAMIARZE POŁĄCZENIA Z POLIMEX - CEKOPEM S.A.

Raport bieżący Nr 3/2003 r.

Zarząd Mostostalu Siedlce S.A zawiadamia, że w dniu 7 lutego br. podjął uchwałę o przystąpieniu do prac mających na celu połączenie Mostostalu Siedlce S.A. z Polimex-Cekop S.A. Uchwała Zarządu została zaakceptowana przez Radę Nadzorczą Spółki na posiedzeniu odbytym w dniu 7 lutego br.

W wyniku połączenia Mostostalu Siedlce S.A. i Polimex-Cekop S.A.staną się jednym podmiotem, notowanym na GPW. Podstawowym celem, który Mostostal Siedlce S.A. i Polimex-Cekop S.A. zamierzają osiągnąć przez połączenie jest zwiększenie konkurencyjności i efektywności działalności gospodarczej, która przyniesie korzyści zarówno samym spółkom, ich akcjonariuszom, jak i partnerom biznesowym.

Połączenie nastąpi na podstawie art.492, par. 1, pkt 1 Kodeksu Spółek Handlowych poprzez przeniesienie całego majątku Polimex-Cekop S.A. na Mostostal Siedlce S.A. w zamian za akcje, które Mostostal Siedlce S.A. wyda dotychczasowym akcjonariuszom Polimex-Cekop S.A.

Mostostal Siedlce S.A. działa głównie w obszarze sektora budowlanego. Jego oferta obejmuje generalne wykonawstwo obiektów przemysłowych i użyteczności publicznej, w pierwszej kolejności magazynów, hal sportowych oraz supermarketów i centrów handlowych. Drugim obszarem jest działalność wytwórcza, koncentrująca się na produkcji konstrukcji stalowych ocynkowanych metodą ogniową oraz wyposażenia budowlanego, głównie krat pomostowych oraz drogowych barier ochronnych. Mostostal Siedlce S.A. jest również liczącym się na rynku krajowym producentem i dystrybutorem rusztowań budowlanych oraz szalunków stropowych i ściennych.

Głównym obszarem działalności Polmex-Cekop S.A. jest świadczenie usług na rynku krajowym i zagranicznym głównie na potrzeby przemysłu chemicznego i rafineryjno-ptrochemicznego, budownictwa przemysłowego i mieszkaniowego, energetyki oraz ochrony środowiska. Zakres usług obejmuje zarówno generalne wykonawstwo obiektów przemysłowych lub ciągów technologicznych, jak i wykonawstwo poszczególnych typów robót, w tym: dokumentacji, prac budowlano-montażowych, produkcji i montażu konstrukcji stalowych oraz dostaw maszyn i urządzeń wraz z nadzorami i rozruchem. Polimex-Cekop S.A. prowadzi również serwis gwarancyjny i pogwarancyjny oraz zajmuje się rekonstrukcją i modernizacją istniejących zakładów oraz świadczy usługi w zakresie serwisu technicznego (utrzymanie ruchu).

Data sporządzenia raportu: 07-02-2003

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Softbank S.A.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Mostostal Siedl &lt;MOSD.WA> Uchwała Zarządu o zamiarze połączenia z Polimex - Cekopem S.A.