Czytasz dzięki

Mostostal Warszawa przejmuje resztę udziałów w AMK Kraków

AR
opublikowano: 19-02-2020, 12:07

Spółka budowlana podpisała umowę, w wyniku której będzie mieć łącznie 100 proc. udziałów w AMK Kraków, firmie działającej m.in. na rynku modernizacji obiektów przemysłowych.

Dwaj dotychczasowi akcjonariusze mniejszościowi sprzedalispółce budowlanej akcje za łącznie 1,3 mln zł. W wyniku transakcji Mostostal, który i tak wcześniej miał w AMK Kraków 60 proc. głosów na walnym zgromadzeniu, będzie mieć łącznie 100 proc.

„Objęcie przez spółkę 100,00 proc. akcji AMK pozwoli spółce efektywniej zagospodarować potencjał AMK, która kompleksowo realizuje projekty w zakresie technologii oczyszczania gazów przemysłowych, technologii przemysłowych, urządzeń i usług od koncepcji poprzez projektowanie, realizację aż do rozruchu włącznie wraz z obsługą gwarancyjną i pogwarancyjną” - informuje Mostostal w komunikacie. 

AMK realizuje instalacje i obiekty przemysłowe, a także ich modernizację i wyposażenie w nowoczesne urządzenia i instalacje służące ochronie środowiska. Oferowane przez AMK produkty i usługi mają zastosowanie w energetyce i ciepłownictwie, hutnictwie metali nieżelaznych, metalurgii, sektorze wapienniczo-cementowym, rafineryjnym i innych. 

65937540-8c2f-11e9-bc42-526af7764f64
Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AR

Polecane