Mostostal Warszawa: zgoda

Michał Makarczyk
opublikowano: 09-08-2001, 00:00

Mostostal Warszawa: zgoda

W nowej radzie warszawskiej spółki zasiadło pięciu przedstawicieli hiszpańskiej Acciony i dwóch Elektrimu. W zamian za to Elektrim wprowadzi do zarządu MW jedną osobę.

Po wielomiesięcznym sporze doszło do kompromisu między głównymi akcjonariuszami Mostostalu Warszawa — hiszpańską Accioną i Elektrimem. Wczorajsze WZA Mostostalu „w atmosferze wzajemnego zrozumienia” wybrało nową siedmioosobową radę nadzorczą. W nowym składzie Acciona ma pięciu przedstawicieli, natomiast Elektrimowi przypadły dwa miejsca.

— To koniec konfliktu. Udziałowcy zaczęli traktować się na zasadach partnerskich. Rozmowy będą jednak prowadzone dalej. W najbliższych tygodniach obędą się negocjacje w sprawie wyjścia Elektrimu z Mostostalu. Nie jest tajemnicą, że Elektrim w ramach porządkowania struktur chce znaleźć nabywcę na akcje MW — powiedział po WZA Neil Balfour, który utrzyma stanowisko prezesa MW.

Hiszpanie kontrolują obecnie 49 proc. akcji stołecznego Mostostalu. 28,4-proc. pakiet walorów jest w rękach Elektrimu, którego w radzie nadzorczej MW reprezentują Waldemar Siwak (prezes Elektrimu) i Krzysztof Schöentaler (dyrektor finansowy Elektrimu). Oczywiście coś za coś. W zamian za ustępstwa przy wyborze rady nadzorczej, przedstawiciele Elektrimu chcą wprowadzić do zarządu Mostostalu jednego przedstawiciela.

— Elementem tego kompromisu ma być wprowadzenie do zarządu jednego przedstawiciela Elektrimu. Na razie władze spółki nie zostaną zmienione, a jedynie poszerzone. Elektrim nie zapowiedział jeszcze, kto to będzie. Wiadomo, że osoba ta ma wspomóc działania operacyjne — zapowiedział Santiago de la Fuente Ramires, członek rady nadzorczej MW z ramienia Acciony.

Neil Balfour, prezes MW, odmówił podania jakichkolwiek prognoz finansowych na ten rok.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Michał Makarczyk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy