Mostostal Zabrze nie upadł, spółka zależna ma nowy kontrakt

ASZ, PAP
opublikowano: 17-07-2007, 19:38

Sąd Rejonowego w Gliwicach oddalił wniosek o  ogłoszenie upadłości obejmującej likwidację majątku złożony przez belgijską firmę Ateliers Vlassenroot.

W uzasadnieniu postanowienia sąd wskazał, że Mostostal Zabrze wykonuje swoje zobowiązania na bieżąco, a zawarty układ z wierzycielami został w 100 proc. wykonany. Z dołączonej do odpowiedzi na wniosek dokumentacji bezsprzecznie wynika, iż dłużnik znajduje się w dobrej sytuacji finansowej i posiada nadwyżkę wolnych środków obrotowych

Mostostal Zabrze-Holding SA nie popadł też w stan niewypłacalności, a zobowiązania nie przekraczają jego majątku. W osobnym komunikacie Mostostal Zabrze poinformował także o podpisaniu przez Gliwickie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego - spółkę zależną - umowy z firmą Logstor Ror Polska na budowę hali produkcyjno-magazynowej. Kontrakt opiewa na kwotę prawie 9,2 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ASZ, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Mostostal Zabrze nie upadł, spółka zależna ma nowy kontrakt