Mostostal Zabrze rozważy wyższą dywidendę za 2015 r.

ISBNEWS
09-03-2016, 12:41

Zarząd Mostostalu Zabrze rozważy rekomendację wypłaty dywidendy za 2015 r. na poziomie ubiegłorocznym lub wyższym, poinformował wiceprezes Dariusz Pietyszuk.

"Będziemy się skłaniać do rekomendowania dywidendy. Nie mamy na tę chwilę jej wysokości - rozważamy, czy na poziomie tamtego roku czy ewentualnie trochę wyższym" - powiedział Pietyszuk podczas konferencji prasowej.

Podkreślił, że sytuacja firmy jest bardzo dobra i jest "bardzo mocna, jeśli chodzi o cash". Ponadto spółka sprzedała niedawno nieruchomości niezwiązane z działalnością operacyjną i spodziewa się dalszych tego rodzaju transakcji w kolejnych tygodniach i miesiącach.

"Spodziewamy się wpływów z upadłości Altusa - w ciągu dwóch tygodni ok. 16 mln zł powinno znacząco wzmocnić środki obrotowe" - powiedział także Pietyszuk.

W II połowie roku spółka oczekuje też finalizacji sprzedaży pięciu nieruchomości na rzecz Pinnacle. Umowa z października 2014 r. zakładała wartość transakcji na 61,03 mln zł.

 

W ubiegłym roku akcjonariusze Mostostalu Zabrze zdecydowali o przeznaczeniu 7,46 mln zł z zysku za 2014 r. na dywidendę, co oznaczało wypłatę 0,05 zł na akcję.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNEWS

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Mostostal Zabrze rozważy wyższą dywidendę za 2015 r.