Mostostal Zabrze zagra na Śląskim

ANP
opublikowano: 02-07-2009, 00:00

Spółka złożyła najtańszą ofertę na modernizację stadionu. Inwestorzy przyjęli to z zadowoleniem.

Spółka złożyła najtańszą ofertę na modernizację stadionu. Inwestorzy przyjęli to z zadowoleniem.

Mostostal Zabrze, specjalizujący się m.in. w wykonawstwie obiektów i robotach specjalistycznych dla branży przemysłowej, energetycznej, w konsorcjum z Hochtief Polska złożył najkorzystniejszą ofertę w przetargu na modernizację stadionu w Chorzowie. Opiewa ona na 340 mln zł. Pieniądze na inwestycję wyłożą samorząd województwa śląskiego i ministerstwo sportu.

Wielkimi przegranymi są m.in. inne giełdowe spółki: Budimex (z ofertą na 349 mln zł) i Polimex-Mostostal (z propozycją opiewającą na 353 mln zł). Do przetargu stanęło sześć firm.

— W ciągu dziesięciu dni powinno dojść do podpisania umowy — mówi Zbigniew Opach, szef rady nadzorczej i główny akcjonariusz Mostostalu Zabrze.

Ofertę ma najpierw zatwierdzić marszałek województwa. Potem przegrani będą mieli czas na ewentualne protesty.

Jeśli wszystko pójdzie po myśli zabrzańskiej firmy, do jej kieszeni wpadnie blisko 300 mln zł, resztę zainkasuje Hochtief. Zadaniem konsorcjum będzie wykonanie konstrukcji stalowej zadaszenia widowni na około 50 tys. miejsc oraz przebudowa trybuny zachodniej. Wcześniej giełdowa firma budowała stadiony m.in. w Niemczech, a obecnie wykonuje zadaszenie Green Point Stadium w Kapsztadzie.

— Portfel zamówień Mostostalu Zabrze przekracza 800 mln zł. Uczestniczymy w bardzo wielu przetargach, w tym na budowę zadaszenia na przebudowywanych lub budowanych stadionach w Polsce — dodaje Zbigniew Opach.

Inwestorzy z zadowoleniem przyjęli informację o najlepszej ofercie na stadion. Akcje Mostostalu drożały kilka procent na środowej sesji. Ostatecznie na zamknięciu za walor płacono 5,07 zł, po 4,5-procentowym wzroście.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu