Motorola nie chce żeby Zafirovski kierował Nortelem

(Marek Druś)
opublikowano: 21-10-2005, 16:59

Motorola skierowała do sądu pozew, w którym domaga się zabronienia przyjęcia stanowiska prezesa Nortel Networks przez swojego byłego dyrektora ds. operacyjnych Mike’a Zafirovskiego.

Motorola skierowała do sądu pozew, w którym domaga się zabronienia przyjęcia stanowiska prezesa Nortel Networks przez swojego byłego dyrektora ds. operacyjnych Mike’a Zafirovskiego.

Motorola twierdzi, że Zafirovski złamał warunki kontraktu przyjmując ofertę Nortela. Twierdzi, że może ujawnić istotne tajemnice handlowe. Zakaz zatrudnianienia miałby obowiązywać dwa lata. Motorola chciałaby go rozszerzyć na innych pracowników spółki.

W poniedziałek kanadyjski Nortel Networks ogłosił, że Mike Zafirovski będzie prezesem spółki. Jeden z największych w Ameryce Północnej producentów sprzętu telekomunikacyjnego szuka sposobu na „wyjście z dołka”. W ciągu ostatnich czterech lat miał już czterech prezesów.

MD, AFP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane