Motorola tanieje po wynikach

(Marek Druś)
opublikowano: 20-01-2006, 11:34

Akcje Motoroli tanieją na niemieckiej giełdzie. Drugi na świecie producent komórkowych rozczarował, informując po wczorajszej sesji na NYSE o niższych niż oczekiwano przychodach z podstawowej działalności.

Akcje Motoroli tanieją na niemieckiej giełdzie. Drugi na świecie producent komórkowych rozczarował, informując po wczorajszej sesji na NYSE o niższych niż oczekiwano przychodach z podstawowej działalności.

Motorola poinformowała, że osiągnęła w czwartym kwartale 10,4 mld USD sprzedaży. Choć okazała się ona o 18 proc. wyższa niż rok wcześniej, jest o 200 mln USD niższa od prognozowanej przez analityków. Zysk netto okazał się prawie dwukrotnie wyższy od zanotowanego przez rokiem, wyniósł 1,2 mld USD. Wynik był lepszy niż oczekiwano. Inwestorzy zwrócili jednak uwagę, że marża operacyjna spółki wyniosła 10,2 proc. Analitycy szacowali ją na 11,5 proc.

MD, Bloomberg

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane