Motorola zachęca do tworzenia w Javie

Karol Wieczorek
opublikowano: 06-02-2002, 00:00

Firma Motorola, która już od kilku lat współpracuje z krakowskim środowiskiem akademickim i szkolnym, postanowiła kontynuować swoje przedsięwzięcia również w 2002 roku. Firma zachęcona sukcesem ubiegłorocznej edycji projektu o nazwie Diversity, którego celem było zachęcenie uczniów, w tym dziewcząt, do podjęcia studiów na kierunkach informatycznych, postanowiła zrealizować podobny program także w roku bieżącym. Projekt rozpoczął się w styczniu, a uczestniczą w nim te same krakowskie licea, jednak w tym roku zaproszeni zostali uczniowie wszystkich klas, nie tylko informatycznych. Bezpośredni udział w programie szkoleniowym i zajęciach prowadzonych przez pracowników Motoroli, weźmie około 100 licealistów. Podobnie jak w 2001 roku, licealiści będą opracowywali programy użyteczne w nauczaniu wybranych przedmiotów. Tym razem programy mogą obejmować także zakres programowy dla szkół podstawowych.

Oprócz projektu Diversity, Motorola ogłosiła konkurs „Java Jive”. Jego uczestnicy będą opracowywali aplikacje użytkowe dla telefonu komórkowego w oparciu o platformę języka Java. Ogłoszenie wyników obu konkursów oraz rozdanie nagród nastąpi pod koniec maja. Motorola Polska Software Center inwestuje corocznie około 1 proc. swojego budżetu operacyjnego w różne projekty podejmowane wspólnie z krakowskimi uczelniami i szkołami średnimi.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karol Wieczorek

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Technologie / Motorola zachęca do tworzenia w Javie