Motywowanie: Dam swoje zaangażowanie, jeśli ty dasz mi podwyżkę

DCZ
opublikowano: 07-01-2011, 00:00

Bank Danych o Inżynierach (BDI) spytał w sondzie internetowej, jak pracodawca może lepiej docenić pracownika. Najbardziej pożądanym przez pracowników sposobem okazała się podwyżka. Zagłosowało na nią 57,4 proc. specjalistów. Na drugim miejscu znalazł się awans. Zazwyczaj wiąże się zresztą z możliwością otrzymania dodatkowych benefitów. Objęcie wyższego stanowiska jest ważne dla osób, które cenią rozwój zawodowy. To rozwiązanie korzystne także dla pracodawców, bo tak motywowany pracownik jest przekonany o własnej wartości, a co za tym idzie — chce osiągać lepsze wyniki.

Dodatkowe bonusy pieniężne jako sposób motywowania wybrało 13,1 proc. głosujących. Z punktu widzenia pracodawcy zaletą premii jest to, że może być jednorazowym wyrazem uznania. Gratulacje i podziękowania szefa wybierają z kolei ci, dla których ważne jest uznanie przełożonych. Często liczy się to w pierwszej pracy. To metoda prosta, ale często niedoceniana przez przełożonych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DCZ

Polecane