Movie Games rozpoczyna strategiczną współpracę z Discovery

GSU
opublikowano: 16-05-2018, 11:55
aktualizacja: 16-05-2018, 11:59

Przygotowujący się do debiutu na NewConnect Movie Games, którego jednym z akcjonariuszy jest PlayWay, podpisał umowę z Discovery Licensing na mocy której powstaje symulator ciężarówki połączony z grą typu survival. Premiera planowana jest na przełom 2018/2019.

Najnowsza gra, którą stworzy Movie Games będzie pierwszą produkcją w historii spółki, tworzoną na licencji globalnego partnera.  Projekt, realizowany we współpracy z Discavery Licensing przeniesie gracza do realiów zimowej Alaski, gdzie bohater, kierowca amerykańskiej ciężarówki będzie realizował zlecenia i walczył o przetrwanie. Projekt obecnie nosi roboczy tytuł „Alaskan Truck Simulator”. Umowa przewiduje możliwość wydania tytułu poza wersją PC również na platformach: PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch, a także na platformy mobilne (iOS, Android).

Alaska Track Simulator
Zobacz więcej

Alaska Track Simulator Źródło: Movie Games

W ramach współpracy, Discovery Licensing INC ma aktywnie zaangażować się nie tylko w proces produkcji, ale także akcje marketingowe i promocyjne gry oraz PR. Działania w zakresie promowania tytułu uwzględniają obecność gier w programach telewizyjnych, wsparcie wizerunkowe gwiazd znanych z programów Discovery, promowanie gier na kanałach Social Media i w serwisach internetowych. Podpisana umowa otwiera również możliwość dalszej współpracy przy kolejnych umowach licencyjnych programów produkowanych z uniwersum Discovery Communications (m.in. Discovery Channel, TLC, Animal Planet, Discovery Travel).

- Współpraca z Movie Games nie jest naszą pierwszą aktywnością na rynku gier komputerowych. Stworzony wraz z PlayWay w 2017 roku, symulator poszukiwacza złota - Gold Rush był świetnym początkiem naszych działań w branży gier – mówi Matt Bonaccorso, Dyrektor departamentu Digital Products & eCommerce Discovery Communications.

Gra Gold Rush do tej pory została sprzedana w liczbie  około 180 tysięcy szt.

 

Akcjonariusze Movie Games, w kwietniu zgodzili się na podwyższenie jej kapitału  przez emisję do 250 tys. akcji serii H. Mają one zostać zaoferowane w ofercie prywatnej, a następnie wprowadzone do obrotu na NewConnect.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GSU

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu