Może być kolejna dywidenda

Agnieszka Berger
opublikowano: 03-12-2003, 00:00

Polkomtel, operator sieci telefonii komórkowej Plus, po trzech kwartałach zarobił netto ponad 540 mln zł. Pewnie znów podzieli zysk.

Polkomtel miał w III kwartale 246,9 mln zł zysku netto, a po trzech kwartałach — 543,9 mln zł, wobec 519,6 mln zł rok wcześniej. Michał Marczak, analityk DI BRE, jest przekonany, że akcjonariusze spółki mogą liczyć na dywidendę.

— Spółka prawie nie jest zadłużona. Dług Polkomtela wynosi zaledwie 874 mln zł, co stanowi równowartość czteromiesięcznego EBITDA. Inwestycje są na bardzo niskim poziomie, co oznacza, że akcjonariusze mogą się spodziewać wypłaty dużej dywidendy — chyba że zysk zostanie zatrzymany w spółce jako element transakcji sprzedaży Polkomtela — uważa Michał Marczak.

Marża EBITDA wyniosła w III kwartale 43,9 proc. (wzrost o 3 pkt. proc.), a po dziewięciu miesiącach średnio — 40,1 proc. (spadek o 1,8 pkt. proc.). Zysk operacyjny operatora Plusa wzrósł w III kwartale o 18,5 proc. w porównaniu z 2002 r., osiągając poziom 406,2 mln zł. Do jego wzrostu przyczyniły się nie tylko zwiększone przychody (o 9,4 proc. — do 1,35 mld zł w III kwartale i o 10 proc. — do 3,84 mld zł po trzech kwartałach), ale też rozwiązanie rezerwy związanej z ruchem międzysieciowym (spółka nie podała jej wysokości). Po trzech kwartałach sieć Plusa miała 5,09 mln użytkowników, czyli o 24,5 proc. więcej niż rok wcześniej.

— Polkomtel podłączył w III kwartale netto najwięcej, bo aż 300 tys. nowych użytkowników. Centertel zdobył w tym okresie 270 tys. dodatkowych klientów, a Polska Telefonia Cyfrowa (PTC) tylko 210 tys. — podkreśla Michał Marczak.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Agnieszka Berger

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Może być kolejna dywidenda