...możesz łatwo zabezpieczyć swój telefon?

Materiał partnera cyklu
opublikowano: 11-04-2012, 00:00

Czy wiesz, że…

Telefony i smartfony należą do urządzeń, które szczególnie są narażone na upadki i kradzieże. Jednocześnie dla wielu osób smartfon jest niezastąpionym towarzyszem dnia pracy: zapisane są w nim dokumenty, prezentacje, notatki, nie wspominając o cennych kontaktach, wiadomościach i informacjach poufnych. Jak więc uniknąć nieprzyjemności w sytuacji, gdy zgubimy telefon lub zostanie nam ukradziony?

Dane znajdujące się w pamięci telefonu i na karcie microSD można zapisywać dzięki oprogramowaniu Samsung Kies. Warto zapisywać dane jak najczęściej, aby w przypadku utraty urządzenia móc odzyskać najpotrzebniejsze pliki w aktualnych wersjach. Ważne jest też zabezpieczenie smartfona przed dostępem osób trzecich do naszych danych i plików. Najprostszym sposobem jest zwykła blokada ekranu — możemy go uzyskać po narysowaniu odpowiedniego symbolu lub wpisaniu odpowiedniego kodu. Co prawda przywrócenie ustawień fabrycznych kasuje nasze dane, pliki i hasła, ale daje pełen dostęp do urządzenia po jego wyczyszczeniu. Warto więc dodatkowo się zabezpieczyć za pomocą usługi Samsung Dive. Daje ona dostęp do czterech kluczowych w tak kryzysowej sytuacji funkcji: możliwość zlokalizowania telefonu możliwość zdalnego zablokowania telefonu — każda próba użycia będzie musiała być poprzedzona wpisaniem poprawnego hasła zdalne kasowanie danych z pamięci telefonu oraz karty pamięci wysłanie informacji tekstowej, która zostanie wyświetlona przy zmianie karty

Jest ona dostępna dla wybranych smartfonów linii Samsung GALAXY (GALAXY S, GALAXY S II, GALAXY Note) oraz linii Wave (Wave, Wave II i Wave 3). Nie należy również obawiać się o bezpieczeństwo danych i plików, które przesyłane są za pośrednictwem smartfona. Wszystkie dane są szyfrowane i zabezpieczone przed jakimkolwiek zewnętrznym przechwyceniem.

Materiał partnera cyklu

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał partnera cyklu

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu