Możliwa kolejna kara dla TP za nierozdzielnie neostrady od abonamentu

Internet Securities
19-10-2006, 09:57

Podczas ostatnich rozmów TP jako termin rozdzielenia tych usług wymieniała kwiecień, powiedziała Anna Streżyńska.

Jeżeli Telekomunikacja Polska SA (TP SA) na początku przyszłego roku nie rozdzieli usługi dostępu do internetu – neostrady od abonamentu telefonicznego, Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) nałoży na narodowego operatora kolejną karę, powiedziała w wywiadzie dla agencji ISB prezes UKE Anna Strzeżyńska.

„W tej chwili kara, która grozi TP SA w najbliższym czasie, ale liczonym w miesiącach, jest za dalsze nierozdzielnie neostrady od telefonu. Będę obserwowała stan wykonania tego obowiązku na koniec roku. Jeżeli będzie widać, że to jest kwestia tygodni czy dni, to kolejnej kary nie będzie” – powiedziała Streżyńska.

Dodała, że podczas ostatnich rozmów z UKE Telekomunikacja Polska jako termin rozdzielenia tych usług wymieniała kwiecień.

„Dla nas jest to termin nie do zaakceptowania” – powiedziała Streżyńska.

UKE we wrześniu nałożył już na TP SA karę 100 mln zł za nieuprawnione wiązanie oferty usług dostępu do internetu neostrada tp oraz usług telefonicznych. TP SA zapowiedziała odwołanie się od decyzji regulatora. Obecnie nie można być użytkownikiem neostrady, jeżeli nie opłaca się abonamentu telefonicznego w TP SA w wysokości minimum 49,61 zł z VAT.

Szefowa UKE powiedziała, że możliwe jest również nałożenie na Telekomunikację Polską kary za niestosowanie się do niektórych postanowień oferty ramowej tzw. RIO.

„Ramowa oferta jest jeszcze jednym powodem do kary, ale materiały kontrolne dopiero do mnie trafiły i jeszcze za wcześnie, żeby mówić o szczegółach. Problemem w RIO jest niewykonywanie zobowiązania do flat rate. To rozwiązanie jest dla operatorów bardzo korzystne, ponieważ pozwala na konstruowanie ofert ryczałtowych” – powiedziała prezes.

Stosując flat rate, operator alternatywny nie płaci za zakończenie każdego połączenia w sieci TP SA, tylko kupuje kanał (przepustowość), w którym mieści się określona liczba minut. (ISB)

Paweł Bernat

esc/tom

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Możliwa kolejna kara dla TP za nierozdzielnie neostrady od abonamentu