Możliwe dalsze umocnienie złotego

PAP
opublikowano: 03-08-2009, 16:49

Jeśli optymizm na globalnych rynkach finansowych będzie się utrzymywał w kolejnych dniach, możliwe jest dalsze umocnienie złotego i wzrost cen na rynku obligacji - uważają analitycy.

"Po danych o wskaźniku PMI w Europie i w Polsce, które były znacznie lepsze od oczekiwań, złoty razem z innymi walutami naszego regionu zaczął się umacniać. Pokonany został poziom 4,15 za euro i kurs PLN zatrzymał się w pobliżu poziomu 4,10" - powiedział PAP Michał Karewicz z banku Citi Handlowego.

"Giełdy w USA w poniedziałek otworzyły się na plusie, na globalnych rynkach finansowych panuje optymizm i inwestorzy chętnie podejmują ryzyko. Jeśli w najbliższych dniach pozytywne nastroje się utrzymają, możliwe jest dalsze umocnienie złotego. Silnie zaznaczone przebicie poziomu 4,10 za euro może oznaczać, że kurs PLN będzie podążał w kierunku 4,05-4,06" - dodał.

Markit Economics podał w poniedziałek, że wskaźnik PMI dla Polski w lipcu 2009 r. wzrósł do 46,5 pkt z 43,0 pkt w czerwcu.

"Poniedziałkowy duży wzrost cen obligacji może potrwać jeszcze kilka dni. To, co się dzieje na rynku długu, wspierane jest przez wzrosty na rynkach akcji oraz umocnienie złotego. Dopóki na światowych rynkach będzie utrzymywał się optymizm i zainteresowanie aktywami ryzykownymi, trend wzrostowy będzie kontynuowany" - powiedział PAP Maciej Kuczek z Fortis Banku.

"W najbliższych dniach głównie dane z USA będą wpływać na globalne nastroje. Poniedziałkowy przetarg bonów MF był raczej neutralny, a popyt nie był duży" - dodał.

Ministerstwo Finansów podało w poniedziałek, że sprzedało na przetargu bony 52-tygodniowe za 1.512,0 mln zł przy popycie 3.153,56 mln zł i średniej rentowności 4,220 proc.

Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
×
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane