Możliwe jest nieduże opóźnienia w harmonogramie oferty WSiP

Ewa Pogodzińska
opublikowano: 29-09-2004, 17:53

Oferta publiczna Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych (WSiP) może przesunąć się o kilka dni w stosunku do harmonogramu prywatyzacji przedstawionego Sejmowi przez Skarb Państwa - poinformowało PAP źródło zbliżone do oferty. "Publikacja prospektu WSiP nastąpi 30 września lub najpóźniej 1 października, a pierwotnie planowano ją na 27 lub 28 września. Nieznacznemu przesunięciu mogą zatem ulec pozostałe terminy przedstawione w harmonogramie prywatyzacji spółki" - powiedział PAP rozmówca zastrzegający sobie anonimowość.

Według wcześniejszych planów book building miał odbyć się od 5 do 8 października, a po jego zakończeniu 11 października MSP miało podjąć ostateczną decyzję o sposobie prywatyzacji WSiP.

Budowanie księgi popytu odbyć się ma w dwóch wariantach oferty publicznej, do 85 proc. akcji lub 25-35 proc. akcji przy założeniu w tym przypadku, że pozostałe akcje (50-60 proc.) trafią do inwestora lub pozostaną w rękach Skarbu Państwa.

Resort skarbu, który jest po negocjacjach z konsorcjum Advent International i CA IB PRE IPO Investment, może także w ogóle zrezygnować z oferty publicznej i poprzestać na pozyskaniu inwestora w drodze rokowań.

Jeśli dojdzie do oferty publicznej WSiP, to zapisy miały być przyjmowane od 13 do 20 października, a przydział akcji 25 października.

Debiut WSiP na warszawskiej giełdzie planowany był około 3 listopada.

Opóźnienia w publikacji prospektu spowodowane są decyzją Sejmu, który w uchwale zobowiązał rząd do przedstawienia planów prywatyzacji WSiP.

W piątek Sejm odrzucił informację rządu w tej sprawie, ale nie przyjął jednocześnie uchwały w której wyraził opinię o prywatyzacji WSiP odsyłając ją do prac w komisji.

Mimo to rząd zdecydował we wtorek, że prywatyzacja WSiP odbędzie się według przyjętego wcześniej harmonogramu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Ewa Pogodzińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Możliwe jest nieduże opóźnienia w harmonogramie oferty WSiP