Możliwe opóźnienia odlotów z Okęcia z powodu strajku

Polska Agencja Prasowa SA
04-07-2006, 12:03

Pasażerowie samolotów PLL LOT odlatujących w środę rano z Okęcia muszą się liczyć z możliwością opóźnienia startu z powodu strajku ostrzegawczego personelu pokładowego - powiedziała PAP Elwira Niemiec, szefowa Związku Zawodowego Personelu Pokładowego PLL LOT.

Pasażerowie samolotów PLL LOT odlatujących w środę rano z Okęcia muszą się liczyć z możliwością opóźnienia startu z powodu strajku ostrzegawczego personelu pokładowego - powiedziała PAP Elwira Niemiec, szefowa Związku Zawodowego Personelu Pokładowego PLL LOT.

Związek zaplanował na środę 5 lipca w godz. 5.30 - 7.30. strajk ostrzegawczy. Wcześniejsze mediacje związkowców z zarządem spółki nie doprowadziły bowiem do zakończenia sporu zbiorowego. Związkowcy domagają się poprawy warunków pracy i wypoczynku personelu pokładowego.

We wtorek o godz. 15 zaplanowano kolejne spotkanie mediacyjne. "Jeżeli nie zakończy się podpisaniem porozumienia, strajk zostanie przeprowadzony" - informują związkowcy w oświadczeniu.

Opóźnienia w odlotach z Okęcia mogą dotyczyć kilkunastu lotów do różnych miast europejskich, także tych, które mają rozpocząć się po godz. 7.30, gdyż personel pokładowy ma być gotowy na godzinę przed startem.

"Jeżeli dojdzie do strajku, nie rozpoczniemy pracy przed godz. 7.30" - poinformowała PAP Niemiec.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Możliwe opóźnienia odlotów z Okęcia z powodu strajku