Możliwe osłabienie szwajcarskiego franka

Marcin R. Kiepas
opublikowano: 05-07-2010, 00:00

Wśród najważniejszych wydarzeń tego tygodnia należy wymienić posiedzenia Europejskiego Banku Centralnego i Banku Anglii, publikację indeksu ISM dla sektora usług w USA, raporty o sprzedaży detalicznej w Szwajcarii i strefie euro oraz o produkcji przemysłowej w Niemczech i Wielkiej Brytanii. Inwestorzy będą też śledzić wyniki aukcji portugalskiego i włoskiego długu.

Zeszłotygodniowe umocnienie euro w relacji do dolara nie tylko ostatecznie potwierdziło powrót tej pary do zależności fundamentalnych, ale także otworzyło drogę do testu strefy oporu 1,2750-1,2800, jaką na wykresie godzinowym i dziennym tworzą 7-miesięczne linie bessy. Tak należy interpretować czwartkowe wybicie z formacji flagi, co wpisuje się w koncepcję korekcyjnego zygzaka na EUR/USD (jeszcze nie ma sygnałów zmiany trendu).

Wzrost EUR/USD, który dla wielu graczy był zaskoczeniem, może zwiastować podobną zmianę dominującej tendencji na USD/CHF. Para ta jest równie mocno wyprzedana jak euro w pierwszych dniach czerwca. Podobnie też fundamenty nie dają podstaw do takiego wzrostu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin R. Kiepas

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu